+90 212 347 47 16

info@yesbilisim.com

 
 

PAPERCUT MF İLE YAZDIRMA GÜVENLİĞİ

Yes Bilişim olarak yaptığımız işler hakkında ve Papercut yazılımının tasarruf, güvenlik açısından önemi ile sağladığı kolaylıkları detaylı inceleyebileceğiniz bir makale hazırladık.

PaperCut MF ile Yazdırma Güvenliği, Kişisel Verilerin Korunması (KVKK), Sarf Malzemesi Tasarrufu, ISO 27001 Standardı ilişkisi ve Marka Bağımsızlık.

 

Günümüzde siber güvenliğin bir parçası haline gelen Managed Print Services (MPS) projelerinin olmazsa olmaz bazı başlıklarını ele almak istedik.


Yes Bilişim A.Ş. Ne İş Yapar? :

Yes Bilişim Papercut MF ve PaperCut Ng gibi yazılımlarla Türkiye’de gerek özel sektör gerekse kamu kurumlarında  MPS projesi gerçekleştiren ve yazdırma güvenliği (kartlı sistemler) yazıcı filosu yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmış geniş bir servis ekibi bulunan uzman bir firmadır.


Neden Yes Bilişim A.Ş. ile PaperCut Projesi Yapmalıyız :

Yes Bilişim, 1 yazıcıdan 1000 yazıcıya kadar olan fotokopi ve yazıcı parkurlarında birden çok markayı aynı anda sağlıklı bir şekilde çalıştırarak servisini vermiş ve vermeye devam eden bir PaperCut yazılımı çözüm firmasıdır. Referanslarımız arasında birçok banka ve yüksek güvenlikli çeşitli kamu kurumları bulunmaktadır.

Yes Bilişim bütün hizmetlerini İstanbul ve Ankaradaki hizmet noktaları ile yerli bir firma olarak tüm sorumluluğu üstlenerek verir. Türk Ticaret Kanununa göre Türkiye’de kurulmuş bir firmadır. Yes Bilişim ISO 27001, ISO 9001, ISO 25051, ISO 12207 Belgelerine sahiptir. Kendi üretmiş Olduğu Print Fleet Management (PFM) yazılımının Yerli Malı Belgesi  ve Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi bulunmaktadır. Yes Bilişim Marka bağımsız olarak hizmet vermektedir.

Herhangi bir yazıcı veya fotokopi firmasına bağlı olmaksızın Yes Bilişimden temin edeceğiniz ürün ve hizmetler sürekli olarak firmanıza, kurumunuza ait olarak devamlı ölçüde sizin olacaktır. Hizmet sözleşmeniz veya kiralama sözleşmeniz bittiğinde markaya bağımlı veya sadece o markada çalışan yazılımlarda olduğu gibi makinelerle birlikte yazılımda gitmeyecektir. PaperCut MF sadece marka değişim işlemi ve bağımsız Yes Bilişim Desteği ile bünyenizde sürekli şekilde çalışmaya devam edecek.

PaperCut MF ile Yazdırma Güvenliği: Her ne kadar piyasada “kartlı sistem” olarak kısaca isminden bahsedilsede Yes Bilişim, PaperCut MF ile parmak izi sistemlerini, sadece şifreli sistemleri veya avuç içi damar okuma sistemleri gibi bir çok güvenlik sistemini yazıcılar, fotokopi makinaları üzerinde uygulamış ve anahtar teslim olarak müşterilerine sunmuştur.

Yazıcı veya Fotokopi makinalarından alınan çıktıların güvenliğinin sağlanması kamu kurumları, devlet iştirakleri, belediyeler, bankalar ve özel firmaların bir çoğu için bir zorunluluk haline gelmiştir. Stratejik belgelerin kurum veya firma dışına çıkışını engellemek ve herhangi bir olay vukuu bulursa bunun takibatının yapılabilmesi ve hukuken delillerin vücut bulması hayati önem taşımaktadır. Printer ve MFP dünyasında gerçekleşebilecek güvenlik ihlali senaryolarını bizzatihi yaşayarak gördük. Ancak bu genel ifadelerden sonrasını sizlerin hayal gücüne bırakmak durumundayız.

 

PaperCut MF ile Kişisel Verilerin Korunması : Günümüzde kişisel verilerin korunması, arşivlenmesi ve çeşitli şekillerde her türlü kullanımı 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar kişilerin yazıcılardan, fotokopi makinalarından, mfp cihazlardan çıktı alınan, baskısı yapılan verilerinde korunmasını içermektedir. PaperCut MF ile Yazdırma Güvenliği kapsamında değerlendirerek, personel ve memurların tüm kişisel verilerinin onların izni dışında yazdırılmasının veyahut kendileri yazdırıyorsa bu çıktıların başkalarının eline geçmesinin önüne geçmiş olacaksınız. Dolayısı ile PaperCut MF KVKK kapsamında vazgeçilmez ve çok iyi bir çözümdür. Yazıcıda unutulmuş evraklar ve fotokopi çevresinde göze çarpan gizli evraklar bu şekilde son bulur.

 

PaperCut MF ile Sarf Malzemesi, Toner vb Tasarrufu : PaperCut MF yazıcıya gönderilen her çıktı için size kurallar koyma imkanı verir. Yazdırılan renkli bir sayfayı ister kullanıcı, ister yazıcı, ister grup bazında kurallarla siyah beyaza veya dubleks (önlü arkalı) yazıdırmaya dönüştürebilirsiniz. PaperCut MF ile kural koymadanda sadece PopUP pencerelerle yazıcıya iş gönderen personele hatırlatmalarda bulunarak çalışanlarınızı yönlendirebilir ve daha tasarruflu bir çıktı maliyeti oluşturabilirsiniz. Yazıcının üzerinde işlem yaparken çıktılarınızı silebilir, değişiklikler yapabilirsiniz. Belirli süreler koyarak süresinde alınmayan çıktıların iptalini sağlayabilirsiniz. PaperCut MF Asisten özelliği ile Genel Müdür gibi yüksek yönetim kademesindeki kişilerin çıktılarını Asistanları yönetebilir. Ayrıca tüm kurallar için istisna kişiler belirleyebilirsiniz. Daha bir çok özelliğin yanı sıra PaperCut MF size çeşitli Scriptler ile özel ve çok sorgulu kurallar yazma imkanı sağlamaktadır. Bütün bunların sonunda ortaya tatminkar bir Toner, kağıt, elektrik vb tasarrufu çıkar. Gözlemlediğimiz tasarruf ortalamaları kuralların uygulanmasına göre %18 ile %30 ilk yıl tasarrufu yapıldığı yönündedir.

 

PaperCut MF ile ISO 27001 Standardı İlişkisi : PaperCut MF bilgi güvenliği dünyasının vazgeçilmez bir parçasıdır. ISO 27001 standardı uygulamalarında gerçekleştirilecek bir PaperCut MF projesi ile tüm baskı ve çıktılarınızı güvenlik altına alırsınız.

 

PaperCut MF Ricoh, Xerox, Kyocera, Canon, Lexmark,  Konica Minolta, Develop, Olivetti, Hp, Utax, Oki, Brother, Sharp, Toshiba  gibi birçok markayı desteklemektedir. Bütün bu markalara Yes Bilişim olarak hizmet vermekteyiz. Karışık markalardan oluşan makine parkınızda kolaylıkla çözümler üretmekteyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizimle İletişime Geçin    Tweet içeriğimiz kısa süre içerisinde güncellenecek...